středa 29. září 2010

Zklidnění psa - Cestování se psem

Cestování se psem může být stresující nejen pro vás, ale hlavně pro vašeho čtyřnohého kamaráda. Hlavně pokud na to není zvyklý, může mu být během jízdy nevolno, je nervózní, bojí se někdy i klepe strachem, skáče, štěká atd.

Pokud se chcete vyhnout medikamentům na bázi opiátů můžete vyzkoušet kapky, tablety nebo feromonové zklidňující obojky, které jsou zcela přírodní, bez vedlejších účinků a nenávykové.

Pro zklidnění psa ať už během cestování nebo kdykoli když je neklidný, existují přírodní prostředky na zklidnění psa.

Dovolená se psem - Zásady které by jste neměli opomenout


Přípravky pro zklidnění psa

- Utišují zvířata v době silného stresu
- Zklidňují nervózní, bojácné nebo agresivní kočky, psy a jiná zvířata
- Pomáhají při depresích, úzkosti, strachu a poruchách spánku

Jak a proč jsou účinné?

1. Obsahují zklidňující složky L-tryptofan, Serotonin, Tryptofan

L-tryptofan: esenciální aminokyselina a prekursor serotoninu, neurohormonu, jehož nedostatek je prvotní příčinou úzkostí a depresí, změn chování, špatných nálad, poruch usínání.
Serotonin podporuje přirozený pocit spokojenosti a radosti.
Tryptofan může nahradit syntetická antidepresiva.

Serene-UM pro psy a kočky

2. Uklidňující feromony

Psi komunikují mezi sebou nejen čichem, sluchem a zrakem, ale i feromony . Feromony jsou chemické látky zabezpečující výměnu informací mezi členy téhož druhu. Tukové žlázy v oblasti mezi mléčnými žlázami kojících fenek produkují feromony, které zabezpečují vytvoření pouta mezi matkou a štěnětem a vyvolávají pocit bezpečí a klidu. Dokonce i bázlivé štěně je spokojené, a přes všechno neznámé, které ho obklopuje, se cítí bezpečně, dokonce je připravené objevovat neznámý svět a reaguje typicky pro svůj druh. V angličtině jediné slovo „ appease“ [?’pi:z] – (uklidnit) je postačující na vyjádření této komplexní činnosti a proto se tyto feromony nazývají „appeasing“ [?’pi:zi?] – uklidňující feromony. Výzkumy ukázaly, že tyto vlastnosti přetrvávají až do dospělosti. Zdá se, že formují emocionální stav a sociální interakce během celého života psů.

Zklidňující obojek pro psy a štěňata feromonový SETTLEdown

3. Přírodní extrakt α-casozepin

Zylkène® obsahuje přírodní extrakt α-casozepin, který se získává z mléčné bílkoviny kaseinu z odstředěného mléka a má uklidňující účinky. Je známo, že novorozenci a kojenci jsou schopni si  α-casozepin vyrobit enzymatickým štěpením mléčného kaseinu. Tato schopnost proměny mléčného kaseinu na α-casozepin se ztrácí asi ve věku 4 měsíců i s uklidňujícím působením mléka. Extrakt α-casozepin má uklidňující a uvolňující účinky na ustrašené psy a kočky, symptomy se zlepšují již během krátké doby a pohoda zvířete roste.

Bojí se váš pes bouřky? Nesnáší cestování. Klepes se strachy, když při oslavách bouchá ohňostroj?  Stresuje ho  pobyt v hotelu nebo návštěva veterináře?

Zylkéne 75mg 10x10cps ( DO 10 KG)
Zylkéne 225mg 10x10cps (10-20KG)
Zylkéne 450mg 10x10cpsSouvisející články:

Strach ze samoty neboli separační anxieta u psa
Přehřátí psa - rizika, první pomoc, prevenceŽádné komentáře:

Okomentovat