úterý 23. srpna 2011

Pes a stres z cestování - Jak zklidnit psa


Mnoho psů má strach a stres z cestování, na druhou stranu mnoho psů cestuje rádo. Obvykle je jejich vztah k cestování ovlivněn jejich prvním zážitkem.

Pokud budete se psam cestovat poprvé, uvědomte si, že první cestování je velmi důležitý zážitek. Někteří psi cestu velmi dobře zvládnou a cestují rádi. Na druhou stranu, mnoho psů si vytvoří celoživotní nechuť - pokud ne strach!Pokuste se vytvořit pro psa (štěně) příjemnou spojitost auta s cestou.

- Umístněte psa v autě na měkký neklouzavý polštář.
- Během cesty na něj mluvte mírným uklidňujícím hlasem a pokud je to možné, přitulte si ho. - Vyvarujte se hlasitých zvuků, bouchání dveří a náhlým pohybům.
- Jezděte opatrně a ohleduplně.
- Pokud můžete, vezměte někoho dalšího s sebou, aby se jeden z vás mohl věnovat štěněti.

Štěňátko po chvíli zjistí, že jízda autem je velké dobrodružství, po kterém obyčejně následuje další, například výlet.

Prostředky pro zklidnění psa

Pokud jste s pejkem nikdy předtím autem necestovali a myslíte si, že to bude špatně snášet nebo víte, že jízdu autem zkrátka nemá rád nebo cestujete daleko, pak můžete pejska zklidnit pomocí některého ze zklidňujících prostředků pro psa. Všechny jsou bezpečné, nenávykové a nemají žádné vedlejší účinky.

- Zklidňující feromonový obojek pro psy a štěňata 

Psi komunikují mezi sebou nejen čichem, sluchem a zrakem, ale i feromony . Feromony jsou chemické látky zabezpečující výměnu informací mezi členy téhož druhu. Tukové žlázy v oblasti mezi mléčnými žlázami kojících fenek produkují feromony, které zabezpečují vytvoření pouta mezi matkou a štěnětem a vyvolávají pocit bezpečí a klidu. Dokonce i bázlivé štěně je spokojené, a přes všechno neznámé, které ho obklopuje, se cítí bezpečně, dokonce je připravené objevovat neznámý svět a reaguje typicky pro svůj druh. Výzkumy ukázaly, že tyto vlastnosti přetrvávají až do dospělosti. Zdá se, že formují emocionální stav a sociální interakce během celého života psů.

 -  Alavis Relax

Zde je účinnou látkou Lactium® což je mléčný hydrolyzovaný protein, který obsahuje bioaktivní alfa S1 dekapeptid, který je organismem velmi dobře přijímán. Lactium® reguluje sekreci stresových hormonů, čímž působí na zklidnění psů a koček při stresových situacích, snižuje pocity úzkosti a zlepšuje odolnost proti stresu bez vedlejších účinků jako je ospalost, apatie či letargie.

- Serene UM v kapkách nebo tabletách 

Účinná látka - L-tryptofan je esenciální aminokyselina a prekursor serotoninu, neurohormonu, jehož nedostatek je prvotní příčinou úzkostí a depresí, změn chování, špatných nálad, poruch usínání. Serotonin podporuje přirozený pocit spokojenosti a radosti. Tryptofan může nahradit syntetická antidepresiva.

- Zylkène®

Zylkène® obsahuje přírodní extrakt α-casozepin, který se získává z mléčné bílkoviny kaseinu z odstředěného mléka a má uklidňující účinky. Extrakt α-casozepin má uklidňující a uvolňující účinky na ustrašené psy a kočky, symptomy se zlepšují již během krátké doby a pohoda zvířete roste.

Přehled o všech přípravcích ke zklidnění psa naleznete zde:  Přípravky pro zklidnění psa


Související:

Dovolená se psem - Zásady které by jste neměli opomenout  
Strach ze samoty neboli separační anxieta u psa
Obojek proti štěkání, vytí, vrčení pro malá plemena 
Přehřátí psa - rizika, první pomoc, prevence1 komentář:

  1. My jsme si vzali psa z útulku a asi má nějaké špatné vzpomínky na cestování autem, protože dostat ho do auta, byl nadlidský výkon. Jezdíme s ním jen jednou za rok k veterináři a všem to stačí :-D . Bylo mi ho pokaždé strašně líto, tak jsem hledala nějaký způsob, jak ho stresu v autě zbavit a narazila jsem na CBD, které je vhodné i pro psy a právě zmírňuje u psa stres atd. Objednala jsem ho z Cibdol a díky němu by teď mohl cestovat v autě pořád :-D .

    OdpovědětVymazat